A veszprémi állatkertben kirándult az 1. osztály

Június 12-én reggel vidám gyerekek szálltak ki az autókból és gyülekeztek Veszprémben, a Betekints – völgyben. Útunk először a völgy nagy játszóterére vezetett, amit nagy örömmel vettek birtokba az elsősök. A vidám játék után jól esett a tízórai.

Ezután mentünk a Kittenberger Kálmán Növény- és Vadasparkba, ahol már várt egy kedves néni, aki rövid sétával elvezetett minket az állatkert zoopedagógiai oktató – és kiállítóházába. Egy előadáson vettünk részt, ahol sok érdekességet hallhattak, de az elsősök is megcsillanthatták tudásukat.  

Többen is akadtak, akik még soha nem jártak a veszprémi állatkertben, őket nagy lelkesedéssel vezették társaik a nekik már ismerős, különféle helyekről származó sok-sok állathoz.

A hosszú séta közben gyakran megéheztek az elsősök. A dínó parkban ebédeltünk, majd emléktárgyakat vásároltunk.

Ezután egy meglepetés fagyizás következett, majd ismét többféle állat megfigyelése után a kirándulásunk zárásaként az állatkert nagy játszóterén töltöttük el a maradék időnket.

Kissé fáradtan, de rengeteg élménnyel gazdagodva érkeztünk vissza a parkolóba, ahol már vártak minket a szülők.

Kertészné Kárpáti Katalin és Szántóné Szabó Zsuzsanna