A Zene Világnapján

[slideshow_deploy id=’3683′]

Menuhin, aki az ENSZ Nemzetközi Zenei Tanácsának elnöke volt, 1975-ben javasolta, hogy minden év október 1-je legyen a Zene Világnapja. Ezen alkalomból iskolánk vendége volt az Opera Nagykövete, Pitti Katalin operaénekes művésznő (aki litéri lakos is egyúttal), közel két órás, zenei aláfestéssel díszített előadásában áttekintette a zene történetét, miközben saját életútját is bemutatva szemléltette, hogy sok munkával, kitartással és gyakorlással lehet az életben elérni célokat. A zene szeretete, az emberi lélekre gyakorolt hatása, a művészet iránti tisztelet, és az élettapasztalat: mindez jellemezte a délelőtti előadást, amelyet diákjaink nagyon fegyelmezetten hallgattak, és őszintén bízunk benne, hogy lelküket, szellemüket, és szívüket is megérintették a művésznő gondolatai! Köszönjük szépen a lehetőséget!