Akadályverseny az Európai Diáksport Napján

2017. szeptember 29-én pénteken, idén is csatlakozva az Európai Bizottság által útjára indított Európai Sporthét #Beactive kezdeményezéshez iskolánk is részt vett az Európai Diáksport Napján. Reggel együtt futott alsó és felső tagozat a bicikli út faluból kivezető szakaszán. Minden tanulónk lelkes volt, a célba érkezők energia pótlásként egy kis édességet kaptak ajándékba.

Ezután folytatódott a program a hagyományos Akadályversennyel. Diákjaink korcsoportok szerint túráztak, miközben természetvédelemmel, természetismerettel kapcsolatos feladatokat oldottak meg. A séta közben csodálatos természeti fotók is készültek.

A Honismereti Vetélkedőt előkészítő eseményként Fekete Tamás történész kis előadást is tartott a felsősöknek az egykori római villagazdaság területén, annak történetéről.

Az alsó tagozatos gyermekek 4 km-et tettek meg ezen a napon, a felsős gyerek 8 km-et gyalogoltak. Mindenkinek gratulálunk a teljesítményéhez!

Diákönkormányzat

[slideshow_deploy id=’3699′]