Advent első vasárnapján

2023. december 2-án, advent első vasárnapján a Csivitelő Óvoda és Bölcsőde ovisai, valamint iskolánk tanulói adtak műsort a litéri termelői piacon.

A műsor elején Osváth Örs polgármester Úr osztotta meg ünnepi gondolatait, majd Radovitsné Hornyák Marianna, a Csivitelő Óvoda és Bölcsőde vezetője irányította figyelmünket az adventi várakozás fontosságára, szemben a XXI. század rohanó világával. Gyenes Viktor, a Litéri Református Általános Iskola igazgatója Lukács evangéliumából olvasott fel bibliai verseket Jézus születéséhez kapcsolódva.

A község adventi koszorújának első gyertyáját Marianna néni gyújtotta meg egy ovissal karöltve.

A gyertyagyújtást követően először az ovisok énekes-verses műsora következett, majd iskolásaink énekeltek és szavaltak. Felkészítő pedagógusok: Kertészné Kárpáti Katalin és Varga Áron. Ezúton is köszönjük munkájukat!

Az ünnepség végén Litér Község Önkormányzata látta vendégül a szép számú vendégsereget: volt zsíros kenyér, szaloncukor, forró tea és forralt bor id. Kondics Pista bácsi jóvoltából!

Mindenkinek áldott adventi készülődést kívánunk!

Fényképek: Szabó J. Róbert