Angolos és németes hírek: cserediákprogram, országos verseny II. helyezés, nyelvvizsgák! :)

2023. május 22-én ismét megvendégelhették a 7. és 8. osztályos angolos diákjaink a török, thai és olasz cserediákokat. Ez alkalommal év végi hangulatban, picit egy Törökországról szóló előadással, de leginkább Kahoot-ozással töltöttük az időt: a jelenlevők országaira vonatkozó 10-10 kérdést kellett megválaszolni a résztvevőknek. Reméljük mindenkinek tetszett a záró esemény, jó utat a nyáron hazatérő 3 diáknak! 🙂

2023. május 26-án iskolánk ismét elindult azon a Jane Haining emlékversenyen, amin 2 évvel ezelőtt Luka Rebeka az országos döntőbe jutott. A 2022 telén megrendezett írásbeli fordulón az ország református intézményeinek 204 versenyzője közül Justin Zalán 2. helyezést ért el (!!!), így a Litéri Iskola ismét küldött egy diákot az országos döntőbe! 🙂

  

A versenyt a Skót Misszió közreműködésével és támogatásával a Budapesti Vörösmarty Általános Iskola szervezte, a zsűriben amerikai, és Skóciát többször megjárt tanárok is voltak. 4 feladatban mérte össze részletekbe menő tudását az ország  református intézményeinek 36 legjobb, 8. és 10. osztályos versenyzője: szerepjáték és képleírásban, egy kivűlről megtanult bibliai idézettel és Jane Haining életének ismeretével. Dobogós helyet nem tudtunk elhozni, de életre szőlő élményt jelentett a végtelenül emberi, közvetlen, vidám és tiszteletteljes hangvételű, igen jól felépített verseny. 

2023. május 31-én és június 1-én  5 diákunk indult el Budapestre, hogy az ELTE Origó Nyelvvizsga Centrumban letegye élete első angol, illetve német vizsgáját: Kondás Zsófia, Kozó Hanna, Feil Milla, Bóka Martin és Szabó Johanna. Hatalmas kitartással csinálták végig a hallgatott szövegértési, írásbeli és szóbeli vizsga lépéseit, 4-es és 5-ös érdemjegyekkel 🙂 Szívből gratulálunk önként meghozott döntésükhöz, hogy a nyelvtanulást nem kötelező feladatnak, hanem a tudatos önfejlesztés lépésének tekintik.

Bán Helga és Nagy Anita