Rendhagyó énekórák a felső tagozaton

2023. május 19-én, 5. osztályosaink Varga Áron tanár Úr vezetésével a balatonfűzfői református templomba látogattak, ahol megismerkedtek egy több, mint 100 éve működő harmóniummal. Áron bácsi a hangszert szétszerelve (!) pontosan bemutatta annak működését, amelyet zongora tanszakos diákjaink ki is probálhattak. A közös, harmóniummal kísért éneklést követően az énekóra az iskolában folytatódott!

Köszönjük szépen Áron bácsinak a szervezést és a remek ötletet, Viktor bácsinak és a Metiszbusznak a szállítást!

Az utolsó májusi ének-zene órák rendhagyó módon zajlottak: a VEB 2023 EKF támogatásával megvalósuló rendhagyó énekórák sorozat keretében láthattuk vendégül Görögh Dani trombitaművészt és Bakonyi Bálint zenei producert. Mindketten roppant izgalmas órával készültek, mindkettejüknél bepillantást nyertünk a kulisszák mögé is kicsit, de tanulhattunk a zene és zeneszerzés működéséről, sőt, nem túlzás állítani, hogy a gyermekek hallásmódjuk eszköztárának bővítésével észrevétlenül is újabb technikákat nyertek az értő zenehallgatáshoz. Ősszel visszavárjuk Danit és Bálintot, hogy még több növendékünk részesülhessen mindkét rendhagyó énekórában!