„Bújj a molnár bőrébe!”

Egy mozgalmas és változatos délután a malomban!

A hatodik osztályos diákok egy csoportja a – hon- és népismeret tantárgyhoz kapcsolódóan – egy szakmai kiránduláson vett részt a veszprémi „Fenyves Malomban”. Veszprém egyetlen épségben megmaradt, működőképes vízimalmában egy interaktív időutazáson vehettünk részt a gyerekekkel. Megismerhettünk egy elfeledett mesterséget, kipróbálhattuk a molnárok munkaeszközeit és a malom gépeit. Felönthettünk a garatra, őrölhettünk és betekinthettünk kulisszák mögé.

Házigazdáink (Tamás Petra és Tamás Péter) az adventi időszakhoz kapcsolódóan kézműves foglalkozást is szerveztek – mézeskalács sütés és karácsonyfadísz készítés- a gyerekeknek.

Így egy hasznos, tartalmas és vidám délutánt tölthettünk el, Veszprémben.

 Talán kicsit jobban megérthettük, hogy mit is jelent házigazdánk és a malom üzenete:

„Hogy értékeink, unokáinknak is értékek maradjanak.”

Köszönjük, hogy a program megvalósulhatott!

Dancs Csaba szervező tanár