„Egyiptomi szabadulószobában” a töri szakkörösök

A történelem szakkörre járó gyerekek egy izgalmas csapatjátékban vehettek részt.  Egy élethű földalatti piramis hangulatát idéző, vésett hieroglifákkal, falfestésekkel tarkított, az ország egyik legszebb szabadulószobájából próbáltunk kijutni. A történet szerint Hathor istennő az egész világot uralni akarta. A sötétség istene segítségét kérte, férje lelkével fizetett, és cserébe egy aranykoponyát kapott, amiben az összes sötét erő megtalálható volt. Ezzel az erővel mindent leigázott, majd halála után eltemették, de óvatlan régészek megzavarták álmát, s újra hadjárata fenyegeti a világot. A gyerekek azt a feladatot kapták, hogy megszerezzék az aranykoponyát és ezzel megmentsék a világot. Egy óra állt a rendelkezésünkre, melynek során rengeteg érdekes, változatos logikai feladattal találkoztunk, nyomokat, összefüggéseket kerestünk, számos lakatot feloldottunk, melyek mind előrébb vitték a játékot. A múmiával is megküzdöttünk s végül az aranykoponya megszerzésével „megmentettük a világot” és sikeresen kijutottunk a szobából. Jó volt látni a gyerekek lelkesedését, a közös erőfeszítést, mely segítette őket a kijutásban. A szórakoztató, izgalmas játékon túl a csapaton belüli kommunikáció, együttműködés építette a gyerekeket, hiszen ez kellett a végső sikerhez. Hazafelé még hosszú percekig az élmény hatása alatt voltak a gyerekek, s beszélgettek a különböző feladatokról. Az izgalmakat egy gofrival csillapították, amíg a buszra várakoztunk.

Éliásné Biró Lilla történelem tanár