Dupla kirándulás az évzárás alkalmából…

Nyolcadik osztályosaink kettő kirándulással ünnepelték általános iskolai tanulmányaik lezárását…

2023. június 8-9. (Bakonybél)

A múlt heti kirándulás több szempontból is érdekes volt. Amint lepakoltunk, már indultunk is a bakonybéli monostorhoz. Miután megismerhettük a monostor létrejöttét és történetét, betekinthettünk a bencések életébe és részt vettünk a déli imádságukon. Utunk során a Csillagda felé mindenki nagy örömére megehettünk egy meglepően finom fagylaltot. A csillagdában ismerkedtünk a tejútrendszer csillagaival, a meteorokkal és az űrkutatás vívmányaival is. Nagyon sok érdekes dolgot láttunk és hallhattunk, mégis a legérdekesebb az előadó teremben levetített filmecske volt. Mikor visszatértünk a szállásra nekiálltunk előkészülni a bográcsozáshoz. Míg a lányok főzőcskéztek, a fiúk egyik fele gondoskodott a tűzről, a többiek fociztak, vagy a játszótéren ütötték el az időt. Amíg készült a paprikáskrumpli pillecukrot és szalonnát is süthettünk. Séf Viktor bácsi vezényletével nagyon finom vacsorát készítettünk. Vacsora után közösen elindultunk a játszótérre, de hatalmas vihar kerekedett, így az erkélyre menekültünk vissza. Itt kártyáztunk, beszélgettünk és többen tévénézéssel ütöttük el az időt. A 11 órás takarodó után még megpróbáltunk átszökni egymáshoz, de a nyikorgó ajtók és természetesen Anita néni megakadályozott ebben bennünket. Kénytelenek voltunk nyugovóra térni. Másnap még közösen elfogyasztottuk a reggelit és zuhogó esőben elindultunk haza. Köszönjük szépen hogy az utolsó osztálykirándulásunk ilyen emlékezetesre sikeredett.

Kucserka Csongor

2023. június 12. (hétfő) Litér és környéke

A mai napon osztályunk, egy Litér környéki túrán vett részt. A vezetőnk Kondics Pista bácsi volt Isti és Kitti nagypapája. A túra előtt egy ismertetőt tartott néhány régi konyhai és mezőgazdasági eszközről, valamint más értékekről. A bemutató után elindultunk, hogy egy nagy és érdekes túrát tegyünk az erdőben. Meglátogattuk a litéri forrást, és egy gyönyörű erdőben sétáltunk. Szentkirályszabadján megnéztünk egy régi, elhagyatott várost, ismert nevén „szellemváros”. A kirándulás után Isti édesanyja és nagymamája otthon vártak minket meleg és finom gulyással, pogácsával és rétessel. Köszönjük szépen a lehetőséget, és mindenkinek aki hozzá járult ehhez az élménydús naphoz. Köszönjük Fekete Tamásnak is, aki elkísért minket a mai túrán és érdekes történelmi mesékkel színesítette kirándulásunkat.

Waldmann Jázmin