Közösségépítő kalandok az ötödikes kiránduláson

2023. június 13-án, kedden vonattal utazott az 5. osztály Badacsonyig, osztálykirándulásra. A vonatról leszállva egy kis séta után a kikötőbe érve felszálltunk egy hajóra. Már a hajóról is látszott az egyik tanúhegy, a Badacsony (szerintem a legszebb). Úgy tűnt, nem is távolodunk ettől a hatalmas hegytől, mégis megérkeztünk Fonyód kikötőjébe, ahol egy meredek, hosszú út vezetett fel a Sipos-hegyre. Az osztályból mind a 28-an felmásztunk a kilátóba, ahol Viktor bácsi mesélt nekünk a tanúhegyekről. A táj nagyon szép volt, a kilátó viszont ingatagnak tűnt. A bátorságunkat Lilla néni egy-egy lufival jutalmazta. Mikor végre újra a biztos talajon álltunk, Gábor bácsi készített rólunk osztályképet. Ezután folytatódott a nehéz út a Várhegyre. Sajnos az ottani kilátó le volt zárva. Néhányunk között spontán lufifoci alakult ki a hegytetőn, míg mások szendviccsel pótolták az elhasznált energiájukat vagy hűsöltek a fák árnyékéban. Miután megpihentünk és újult erőre kaptunk elindultunk lefelé. Az ország talán legszebb sétányán keresztül jutottunk el a fonyódi strandig, ahol a szabadidőnket töltöttük el, fagyival és jégkásával hűtöttük magunkat. Nagyon jó idő volt, így a kirándulásba belefért még egy kis úszás is a Balatonban. 28 lassan száradó gyerek szállt fel a Boglár nevű emeletes hajóra, a visszaútra. Badacsonyban még elköltöttük a maradék pénzünket. A vonatútat hangos nevetgélésünk kísérte. Este 19:30-ra értünk Balatonalmádiba, ahol a szülők már vártak minket!

Szabó Bernadett 5. osztály