Egészségnap a média használatáról

Jelenlegi világunkban a médiának fontos, szinte uralkodó szerepe van. Nagyon fontos, hogy a gyerekek értsék ezt és tisztában legyenek azzal is hogyan árthat nekik.

Pachmann Péter, a TV2 riportere tartott előadást iskolánk tanulói és nevelői számára. Először végigvette azokat az eszközöket, amelyeket egy riport elkészítése során alkalmaznak a televíziók stúdióiban. Ezeket összeírták, értelmezték a gyerekekkel közösen.

Ezután egy riportfilmet néztünk meg együtt, melyben figyelnünk kellet az előzőekben összeszedett eszközöket, trükköket. Véleményt alkottunk a látottakról, majd bizonyítva hatásukat újra megnéztük a riportot, csak másképp vágott módosítását. Döbbenetes tapasztalat volt mindenki számára. Végül újra átvettük az ismereteket és tanácsot kaptunk az okos tévézéshez.

A diákok érdeklődve hallgatták és nézték az elhangzottakat. Véleményt is mondtak, közreműködőek voltak. Reméljük, hogy legalább egy részük okos fogyasztóvá válik és odafigyel majd mit hisz el a médiának és mit nem.

Képek

fejlec