Eplényben síeltek harmadikosaink!

Az eplényi síaréna jóvoltából a harmadik osztállyal részt vettünk egy síoktatáson. 

Odaérkezésünk után a szervezők először egy játszótérre irányítottak bennünket. Később a gyerekek izgatottan vették át a szükséges sífelszereléseket. Az első próbatétel  a síbakancs felvétele volt, amit kisebb-nagyobb nehézség árán sikerült mindenki lábára felhúzni. Kis csoportokba osztva az oktatókkal elvonulva a pályára, kezdődött a tanítás. Megtanulhattuk a síelés kezdő lépéseit, a hóekét, a fordulást. Az esések utáni feltápászkodást is eleget gyakoroltuk. Gyorsan eltelt az idő, jó élményekkel gazdagodtunk. 

A szervezők meleg étellel és itallal is megajándékoztak bennünket. 

Szeretettel ajánlom ezt a kedves és profi programot más osztályközösségek számára is. 

Köszönjük  iskolánknak, hogy az utazás költségeit átvállalták.  

3. osztály, Csilla néni, Ildikó néni