Erdei tábor Csingervölgyben és napközis tábor iskolánkban

2021. június 21-25. között iskolánk pedagógusai kettő tábort is szerveztek diákjaink számára. A táborokról készült beszámolók és fényképek tanúskodnak arról, hogy a résztvevő diákok remekül érezték magukat! 🙂

Erdei tábor a csingeri erdőben

Nyolcadik alkalommal szerveztük meg Ajka – Csingervölgyben erdei táborunkat, melynek a Hubertusz Erdei Iskola adott otthont. A 25 résztvevő kisgyermek között 1. osztályostól 4. osztályosig voltak résztvevők. Az alsó tagozaton nagyon népszerű táborunk az idén is fantasztikusra sikerült. Bár a nyár talán legmelegebb időszakában jártunk, az erdő árnyékot adó fái alatt sokat kirándultunk, bogarásztunk, ismerkedtünk a Bakony élővilágával. Délelőttönként – két alkalommal – vezetett túrán vettünk részt, ellátogattunk a Pokol – lik barlangba, valamint elsétáltunk a Sárcsi-kúthoz és végig gyalogoltunk az erdei tornapályán. Második este vadlasre mentünk, ahol a kitartó figyelem eredményeként két őzikét is láttunk. A délutánokat az erdei iskola területén töltöttük, ahol a gyerekeket egy megújult játszótér várt.  Lelkesen és kitartóan tollasoztak, fociztak és kézműveskedtek fiúk és lányok egyaránt.  Meglepetéskét vízibombákat készítettünk a gyerekeknek, mellyel sikerült egy kicsit a hőséget enyhíteni. A tábor utolsó délutánján táncos produkciót adtak elő közösen, melyre napokon keresztül készültek a gyerkőcök.

Jó hangulatú és tartalmas hetet zártunk, sok-sok élménnyel gazdagodva köszöntünk el Gyuri bácsitól, az erdei iskola vezetőjétől, akinek ígéretet tettünk arra, hogy jövőre találkozunk.

Kertészné Kárpáti Katalin és Noszlopy Szilvia táborvezető tanítók

Napközis tábor iskolánkban,

A tanév végét követően pedagógusaink napközis tábort is szerveztek az iskola területén, ahol délelőttönként kézműves foglalkozások, ügyességi-és kreatív feladatok, kertészkedés, délután pedig nemezlabda készítés, kerámia foglalkozás, sport-és szabad játék várták a diákokat! Egész héten kánikula uralkodott, de köszönhetően a csodálatos udvarunknak, mindenki talált magának egy-egy árnyékos zugot, ahol kellemesen telt a nap! Köszönjük a pedagógus kollégáknak a színes programokat, Major Roziéknak a finom dinnyéket! 🙂