ErdeiVándor Tábor a Börzsönyben

Mindannyiunk számára újfajta kihívás volt egy ilyen táboron részt venni, hiszen egy héten keresztül csak erdőben – ahol összes tartozékunk a hátizsákunk volt egy hétre való holmival -, vándoroltunk szállásra-szállasra 2022. június 27-július 3. között.

Hosszú vonatozás után érkeztünk Diósjenőre, a 68 km-es szakasz kezdőpontjára. Itt találkoztunk először azzal, hogy katonai sátrak a szálláshelyünk, konténer zuhanyzó a fürdőszobánk, a szabad ég alatt étkezünk, és az internet kapcsolat is akadozik. Viszont vannak kis állatok, zöld rét, focipálya és mindenfelé erdő vesz minket körül. Másnap vette kezdetét a több kilóméteres gyaloglás. Meg kellett tanulnunk helyesen viselni és cipelni a nehéz hátizsákot meredek hegyoldalakban, a vizet beosztani, hiszen nem tudtuk előre hol találunk vízvételi lehetőséget, és kiállni a hőséget. Az útvonalunk állomásai voltak a Börzsöny szép tájai és nevezetes pontjai, a Kámor-hegy, Drégely vár, Tsitári víztározó, régi kisvasút nyomvonala, Mária kegyhely. Külön élmény volt, hogy a táj természeti szépségei mellett a vidék történelmébe, kultúrájába és hagyományaiba is bepillanthattunk, sőt Szondy György kiállításon a lányok és fiúk régi korok ruháiba is belebújhattak.

Reméljük, hogy élményeink nem maradnak csak a mi köreinken belül, hanem elindul iskolánkban a „vándortábor mozgalom”.                                                                                                                                       

Ildikó néni és Csilla néni – ErdeiVándor Vezetők