Év-és iskolazáró 2 napos kiránduláson a 8. osztály :)

A tanév két utolsó napját nyolcadikosaink osztálykirándulással töltötték. Balatonalmádiból kedden reggel indult vonatunk Székesfehérvárra, ahol átszálltunk a célállomásunkig vezető vonatra. Agárdra érkezve egy rövid séta következett a hajóállomásig, ahol csomagjainkat lepakoltuk és egy kis frissítő után az agárdi kishajóval elindultunk a Szúnyog szigetre. A 20 perces sétahajókázás során megcsodáltuk a víz felett repkedő szitakötőket és a Velencei – tó szépségét. Ezután egy gyalogtúra következett, mely során a pákozdi történelmi emlékpark területén pihenőt tartottunk. Itt Viktor bácsi, mert őt is elhívtuk a kirándulásra, bemutatta a Velencei – tó közvetlen környezetét és megemlékeztünk az 1848-as pákozdi csatáról is. Utunkat folytatva érkeztünk meg a Pákozd-Sukorói Arborétum és Szabadidőpark területére. A gyerekek önállóan fedezték fel a park növény- és állatvilágát, néhányan felmentek a kilátóba és élvezték a játszóteret is. Mindenki a megbeszélt időre visszaérkezett és közösen folytathattuk tovább utunkat vissza a hajóig. Hajózásunk végén megköszöntük Igazgató Úrnak, hogy részese volt kirándulásunknak és elköszöntünk tőle, mi pedig elindultunk a szállásunkra. A Pákász tanya adott otthont számunkra, ahol nagy vendégszeretettel várták csoportunkat. A szobák elfoglalása után, a bátrabbak bemerészkedtek a vízbe, ahol egy kis fürdőzést követően már éhesen vonultunk az étkezőbe, ahol finom és bőséges vacsora várt minket. Kihasználtuk a kert adta lehetőségeket, voltak akik hintáztak, ping-pongoztak, kártyáztak, társasoztak és persze mindezeket zenei aláfestéssel tettük. Sötétedéskor tüzet gyújtottunk és köré ülve szalonnát, virslit sütögettünk. Ekkor ragadtam meg a pillanatot és búcsúztam el első osztályomtól, akiktől sok szeretetet kaptam a négy év alatt! Meghatódva, kicsit pityergősen búcsúztattuk közös élményekkel teli négy évünket. Az este hátralévő részét viszont önfeledt szórakozás töltötte ki, táncoltunk és énekeltünk éjfélig. Hajnali két órára elcsendesett a társaság, így mi kísérő tanárok is nyugovóra térhettünk. Másnapunk kiadós reggelivel indult, majd séta, focizás, beszélgetés következett. Délután pedig sárkányhajóra ülve szeltük a tó vizét. Karjainkat jól megmozgattuk, ugyanúgy, mint előzőnap a lábainkat a túra során. Vonatunk 17 órára érkezett vissza Balatonalmádiba, ahol a szülők már várták csemetéiket. Úgy gondolom méltó módon, élményeket gyűjtve sikerült lezárnunk azt a nyolc évet, amit diákjaink az iskola falai között töltöttek. Szeretettel búcsúzom tőletek Kedveseim, mindenkinek kívánom, hogy élete teljes, sikeres és boldog legyen!

Ugyancsak köszönöm kísérőimnek Gyenes Viktornak, Pintér Katalinnak és férjemnek, hogy segítették a kirándulás lebonyolítását!

Éliásné Biró Lilla osztályfőnök,