„Fényes nap! Úradta ékes nap!”

Borongós reggelt követően énekszóra a nap is kisütött április 23-án a Litéri Református Általános Iskola udvarán. Bódi Mária Magdolna 77 éve történt vértanúságára emlékeztek katolikus testvéreink. Erre az ünnepre több helyszínről indult gyalogos és kerékpáros zarándoklat. A szentmisét paptársaival közösen dr. Udvardy György mutatta be, melyet megtisztelt többek között dr. Márfi Gyula, nyugalmazott veszprémi érsek, dr. Sebestyén József, a Veszprémi Érseki Főiskola rektora, Polgárdi Imre, a Veszprém Megyei Közgyűlés elnöke. Jelen voltak még a Bódi család tagjai, a katolikus iskolák diákjai, a környező és távolabbi fíliák közösségei. A szentmisét követően szerény agapéval kínálták a megjelenteket, majd az ünnepség zárásaként Magdi sírjánál imádkoztak, és kérték közbenjárását személyes imaszándékokért.