Föld Napja 2016

[slideshow_deploy id=’2247′]

A Föld Napja mozgalom 1970-ben indult Amerikából, Magyarország 1990-ben csatlakozott. Célja, hogy kampányok szervezésével felhívja az emberek figyelmét a környezetvédelemre, arra, hogy egy bolygónk van, amelyet óvnunk kell annak érdekében, hogy unokáink is élhessenek rajta! A Föld Napját idén rendhagyó módon ünnepeltük: 2016. április 22-én az iskolaudvaron Gyenes Viktor igazgató úr köszöntötte a gyerekeket, majd mesélt a Föld Napja történetéről és az ügy fontosságáról. Ezt követően iskolánk 174 tanulója kézen fogva körbeölelte az iskola csodálatos tavaszi zsongásban pompázó parkját, majd egy ügyességi játék következett: különböző színű tésztákat kellett megtalálni az iskolaudvaron az osztályoknak. Ezután az udvari természetismeret tájfutáson vehettek részt diákjaink, avagy „ismered az iskolád udvarát címmel”? Ennek segítségével diákjaink alaposan megismerkedhettek az iskolaudvaron található fa- és cserjefajokkal. A program ezzel még nem ért véget, ugyanis versenyt is hirdetett iskolánk Diákönkormányzata: ki a legzöldebb osztály címmel? Az az osztály nyert, amelynek tagjai a legtöbb zöld ruhát öltötték magukra ezen a napon… A jutalom pedig nem más, mint egy gyümölcskosár! 🙂 Köszönet illeti a szervezésért a Diákönkormányzatot, és iskolánk minden pedagógusát! Jövőre folytatjuk! 🙂