Folytatódik a cserediák program is!

 2023 november 15-én ismét gimis cserediákok érkeztek iskolánkba: Carmen és Sara Olaszországból, Fabian pedig Bolíviából. 

3 illetve 11 hónapig tartózkodnak Magyarországon 2023. szeptemberétől, veszprémi fogadócsaládoknál.

7. és 8. osztályos diákjaink egy rövid beszámolót hallhattak tőlük eredeti országukról, és a szeptember-novemberi magyar időszakról, amelyet a nemzetközi cserediákszervezet (AFS) égisze és szervezése alatt élhettek meg. Egy magyar diáklány (Lovassy Gimnáziumból) az önkéntes munka szépségét mutatta be: anyagi juttatás nincs, életre szóló élmény, akár barátság más kultúrák egykorú diákjaival igen, nyelvgyakorlási  lehetőséggel és programokkal kortársak körében. Nyolcadikosaink zárásként pár percet együtt röpiztek a búcsúzó külföldiekkel. 🙂

Bán Helga szervező tanár