Laborgyakorlaton az Ipariban

Iskolánk 8. osztálya vett részt idén az Ipari Technikumban évek óta meghirdetett Öveges laborgyakorlaton. A programban a fizika, kémia és biológia tantárgyakhoz kapcsolódó, változatos témákat feldolgozandó, kísérletekre alapozott órákat tartanak általános iskolásoknak.

Iskolánk diákjai az alábbi témákban szereztek hasznos ismereteket és végezhettek izgalmas kísérleteket, megfigyeléseket:

Fizika:

  • Tükrök, lencsék, összetett optika rendszerek képalkotása

Kémia:

  • Háztartási anyagok kémhatásának vizsgálata univerzális indikátor oldat és Ph színskála segítségével. Közömbösítés.

Biológia:

  • Szövetek vizsgálata (támasztószövetek/izomszövetek)

Mindhárom gyakorlati órán aktívak és érdeklődőek voltak tanítványaink, jó volt látni, hogy a tanultakat tudták használni a gyakorlati feladatokban. Sok kísérlet, megfigyelés segített megérteni olyan témákat, amikről már tanultak, de nem voltak számukra teljesen érthetőek, de a tapasztalás segített a helyére tenni az ismereteket.

Köszönjük a lehetőséget, jövőre is részt kívánunk venni a programon, ha az Ipari megszervezi!