Frühlingsspaß & Osterhas’ német nyelvű vers- és prózamondó verseny

2022. április 7-én Szabó Bernadettel (4. osztály), Márta Emesével és Szabó Johannával (5. osztály) vettünk részt a Frühlingsspaß & Osterhas’ című német nyelvű vers- és prózamondó versenyen Balatonfüreden. A lányok feladata egy-egy német nyelvű vers elszavalása, bemutatkozás német nyelven, valamint a vers tartalma alapján készített illusztráció bemutatása volt. Nagy izgalommal és sok gyakorlással készültünk a versenyre. A rendezvénynek helyt adó Balatonfüredi Református Általános Iskola színjátszó csoportja egy német nyelvű darabbal (Der verhexte Zirkus) kedveskedett a résztvevőknek. A színdarab megtekintését követően kezdődött a szavalóverseny, melyre öt iskolából érkeztek a tanulók. A verseket három kategóriában (3-4. osztály, 5-6. osztály és 7-8. osztály) hallgatta meg a zsűri. Mindhárom diákunk versmondása nagyon ügyes volt.  A szavalatok meghallgatását követően csoportokban dolgozva, német nyelvű instrukciók segítségével kellett megkeresni a csokitojásokat az iskola udvarán. Némi izgalom és frissítő után került sor az eredményhirdetésre. Sajnos idén nem sikerült helyezést elérnünk, de az élmény és a tapasztalat – hogy annyi sok gyerek és felnőtt elé kiálltak, idegen nyelven hangosan, érthetően megszólaltak és becsülettel, szépen elmondták a verseket, bemutatkozást – mégis felér a győzelemmel. Én akkor is és most is nagyon büszke voltam / vagyok rátok lányok. ☺

Nagy Anita felkészítő tanár