Fűszer-és gyógynövénykert iskolánkban

Örömmel értesítünk mindenkit, hogy iskolánkban a tavaszi lelki nap alkalmával beültettük a saját készítésű fűszer-és gyógynövény kertünket! A fűszer-és gyógynövénykert (spirál) alapját kövek képezik, amelyet a Református Egyházközség ajánlott fel. A termőföldet Varga Mihály önkormányzati képviselő biztosította. A napi feladatokat Bán Helga tanárnő és Moldován László tanár úr koordinálták, és a felső tagozatos tanulószobás diákok délutánonként segítettek! Köszönjük az iskolai technikai dolgozóinak, és azon szülőknek, akik támogatták kezdeményezésünk, hogy megvalósulhatott egy régi álmunk!

[slideshow_deploy id=’3227′]

Jelenleg közel 15 féle fűszer-és gyógynövény került elültetésre, de felajánlásokat örömmel fogadunk! Aki szeretné megtekinteni kis kertünket, az iskolaudvaron, a tornatermi épület és a műfüves focipálya között keresse! A fűszer-és gyógynövénykert gondozását a tanulószobás és a napközis diákok fogják ellátni a jövőben!