Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny 2017

Iskolánkban 2017. március 16-án került megrendezésre a Zalai Matematikai Tehetségekért Alapítvány által szervezett Nemzetközi Kenguru Matematikai verseny. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, idén is a második osztályosok vettek részt a legnagyobb létszámmal – 18 fővel – a versenyen. A harmadik osztályból 10 fő, a negyedik osztályból 4 fő, az ötödik osztályból 3 fő, míg a hatodik osztályból 4 fő tette próbára tudását. A diákok korcsoportonként eltérő nehézségű feladatlapokat oldottak meg, melyre az alsó tagozatosoknak 45 perc, a felső tagozatos tanulóknak 60 perc állt rendelkezésükre.

Külön gratulálunk a 2. osztályos Békési Gerdának a megyei 4. helyezésért és Justin Zalánnak a megyei 9. helyért!

Nagyon szép eredmények születtek, melyért köszönet illeti a felkészítő pedagógusokat: Szántóné Szabó Zsuzsannát, Károlyi Györgynét, Noszlopy Szilviát és Tasi Sándornét.

Reméljük jövőre is ilyen sok lelkes diák képviseli iskolánkat ezen a rangos matematikai versenyen!