Gyalogtúra és libegőzés Eplényben

2022. október 21-én, a SPORT43 program keretében 20 felső tagozatos diákunk utazott Eplénybe. Utunk során végig tömegközlekedési eszközöket vettünk igénybe, így helyközi járattal utaztunk Litérről Veszprémbe, ahol sokan először használták a V-BUSZ helyijáratát, amelyen egyedül érvényesíthették a menetjegyüket is! Ezt követően vonattal utaztunk tovább Eplény vasútállomásig, ahonnan az Ámos-hegy megmászásával, közel 4 kilométeres túrával már be is melegítettünk… 🙂 Viktor bácsi a hegytetőn mesélt a Bakony-hegységről, és a környékről is, hogy legyen egy kis földrajz is a mai napban! Rövid pihenés következett, amely alatt indulót kellett írnia a csapatnak, majd jött a várva-várt libegőzés is. Ismét az Ámos-hegy tetején voltunk, ahol pihenésképpen activity játék várta a gyerekeket. Gyalogtúrára indultunk, érintve az Ámos-hegyi barlangokat, és a víztározót, ahol egy emléklappal és emlékéremmel gazdagodott a csapatunk a feladatok eredményes teljesítésének köszönhetően. Ezt követően ismét megmásztuk az Ámos-hegyet, és tempósan haladtunk az eplényi vasútállomás felé, hogy elérjük a Veszprémbe tartó vonatot. Egy biztos: kellemesen elfáradt mindenki, és nagyon becsületesen teljesítette a csapat a túrát, és a feladatokat is! 🙂

Köszönjük András bácsinak a szervezést, és Viktor bácsinak a túravezetést!