I. helyezés a kistérségi történelemversenyen!

A Veszprémi Báthory István Általános Iskola ebben a tanévben ünnepli fennállásának 40. évfordulóját. Ennek alkalmából kistérségi történelemversenyt hirdettek, melynek témája a névadó tiszteletére a magyar-lengyel kapcsolatok voltak Báthory István korában. A versenyen háromfős, általános iskolás diákokból álló csapatok vehettek részt.  Novembertől kezdődően 3 levelezős fordulóra került sor, majd 2018. május 7-én a szóbeli döntőre. A versenyre 9 csapat nevezett, a döntőn 5 csapat vett részt, és játékos feladatok (activity, plakátkészítés, totó, képfelismerés, előzetes feladat) során dőltek el a helyezések.

Iskolánkat Borsos Krisztián, Király Mátyás és Gardó Levente 8. osztályos tanulók képviselték, és I. helyezést értek el. Jutalmul könyvet és édességet kaptak, melyeket – az oklevéllel együtt – a szervező iskola igazgatónője adott át.

Tarnóczai Géza, felkészítő tanár