Jane Goodall előadásán jártak ÖKO szakköröseink

2023. május 8-án néhány öko-szakkörös diákkal a Pannon Egyetemen jártunk, mert Magyarországra látogatott Jane Goodall, a brit főemlős/csimpánz -kutató, ENSZ -békenagykövet, s az általa alapított globális Roots and Shoots mozgalomba belépve, iskolánk is részt vehetett a HOPE – Fenntarthatósági kihívások konferencia nyitó rendezvényén. A Roots and Shoots mozgalomban bármely korú regisztrált csoporttag ötlete alapján lehet környezet, állat, vagy az ember védelme témában projektet kitalálni és megvalósítani. (Várjuk tehát szeretettel bárki hozzájárulását a témához, a mozgalomról itt lehet tájékozódni: https://www.janegoodall.hu/rs/rootsandshoots). Idézzük a 89 éves kutató előadásának zárógondolatait: „Minden egyes napon, amit e bolygón megélünk, változást generálunk – enélkül egyetlen napot sem tudunk leélni. Választhatunk, hogy a változás milyen jellegű legyen. Eldönthetjük , hogy mit viselünk, mit veszünk meg, hogyan kapcsolódunk embertársainkhoz, a természethez, vagy az állatokhoz. Mindegyikőnk élete s döntései számítanak ebben a folyamatban – akkor is ha erről nem tudunk. Segítsünk a jelen generációnak jobban csinálni a dolgokat, mint ahogy az előző generációk tették, s akkor együtt jobb világot építhetünk. Együtt képesek vagyunk rá, együtt meg fogjuk tenni, mert együtt kötelességünk megtenni”. 

Bán Helga – ÖKO munkacsoport vezető pedagógus