Közbiztonsági prevenció a 8. osztályban

A Balatonalmádi Rendőrkapitányság „Házhoz megyünk” program megnevezéssel szerdán közbiztonsági napot szervezett Litéren. Ennek keretében iskolánk nyolcadik osztályosai prevenciós előadást hallhattak Éliás Gábor rendőr alezredes Úrtól. Az iskola a megelőző programok talán egyik legfontosabb színtere, mert itt könnyen viszonylag sok diákhoz juthatnak el az információk.  A felső tagozatos korosztály pedig az a célcsoport, akinek már van ismerete a szenvedélybetegségekkel kapcsolatban, de még absztinencia jellemző a gyerekekre. Az iskolai elsődleges prevenciós foglalkozás a még nem érintett fiatalokat célozza meg. Az előadás során szó esett az energiaital, alkohol, drog és cigaretta káros hatásairól is, illetve a szabadidő hasznos eltöltésére alternatívát kaptak a diákok. Végezetül az internet veszélyeiről hallhattak és láthattak rövid videót a tanulók, mely rávilágított arra, hogy figyelmesen járjanak el, mit osztanak meg a közösségi oldalakon. Fontos a fiatalok ilyen témában történő felvilágosítása, tájékoztatása, hogy egészséges felnőttek lehessenek.

Éliásné Biró Lilla osztályfőnök