Köztársaság Kupa 2019

Iskolánk először vett részt a Báthory István Sportiskola által megrendezett megyei szintű versenyen. A versenyre 2019.10.02-án került sor a veszprémi Stadionban. A megyéből 35 iskolából közel 600 versenyző vett részt a rendezvényen.

Iskolánkból 13 fővel neveztünk az alábbi versenyszámokra: 60m/100m síkfutás, kislabda hajítás, súlylökés, távolugrás, magasugrás, 4x100m váltó

Szép napsütéses őszi napon tudtak a diákok versenyre kelni az egyes versenyszámok dobogós helyezésiért. Nagy izgalommal várták diákjaink a megmérettetést, de egyben nagyon élvezték is a verseny hangulatát.

Igyekeztem mindenkinél jelen lenni és segíteni a versenyzést (tanácsokkal), buzdítással, amiben az éppen nem versenyző iskolatársak is segítettek.

A nap végére elégedetten nyugtáztam minden versenyzőnk teljesítményét, ami hiányérzetem van az a magasugrás 2005-ös kategóriában Pénzes Norbi szereplése, vagyis inkább nem szereplése, ugyanis elfelejtette az időpontot és lemaradt róla, pedig megítélésem szerint éremért szállhatott volna harcba.

A nap eredményei: pontszerző helyek (1.-8. hely)

 • az iskolák közötti pontversenyben – 35 intézményből – a 13. helyen végeztünk
 • Fertig Fanni súlylökés – I. hely
 • Borbás Bianka súlylökés – III. hely
 • Bacsó Dániel magasugrás – III. hely
 • Kiss Patrik kislabda – V. hely kiemelném, hogy 32 versenyző indult a korosztályában
 • Borbás Bianka kislabda – IV. hely
 • Keresztes Kata súlylökés – IV. hely; magasugrás V. hely
 • Zsámbok Hanna magasugrás – VII. hely
 • Kiss Patrik magasugrás – V. hely
 • Sárközi Dominik magasugrás VI. hely
 • Fellner Levente magasugrás VII. hely
 • Zapletál Zoé magasugrás – VII. hely
 • Paksa Kata magasugrás – VIII. hely

Minden résztvevőnek jár a dicséret és testnevelés tantárgyból a dicséret!

Spengler András testnevelő