Különdíj az informatika versenyen

Az idén 10. alkalommal rendezte meg a Veszprémi SZC Ipari Technikum a 7-8. osztályos tanulóknak szóló informatika versenyét. A jubileumi versenyen iskolánkból Böröndi Botond és Vincze Dominik, Resurrectors csapat néven vettek részt a megmérettetésen. A fiúknak azért is volt remek alkalom ez a verseny megmérettetni magukat, mert mindketten ebbe a technikumba készülnek továbbtanulni. 
A verseny maga 3 fordulóból állt, ahol elméleti tudásukról is számot kellett adniuk, majd meghatározott kritériumok alapján egy játékot kellett programozniuk, amihez jól jöttek a nyaranként választott informatikai táborok tudásanyagai, hiszen a 3. fordulóban be is kellett mutatni az elkészült játék működését.  Az első két fordulóban gyűjtött pontjaik alapján a 24 induló csapat közül bejutottak a november 19-én megrendezésre kerülő 15 csapatos döntőbe, ahol végül az előkelő 4. helyet érték el. Már ez maga is nagyszerű eredmény, viszont az elkészült programozott játékuk olyan jól sikerült, hogy a Resurrectors csapata különdíjas lett. Ezért informatikai tárgy nyereményekkel és oklevéllel díjazták őket. A nyereményen kívül új élményekkel gazdagodtak a fiúk, hiszen megismerkedhettek leendő szakmai tanáraikkal illetve a versenyző csapatokban leendő osztálytársaikkal is, hiszen a legtöbb csapat elmondta a bemutatkozásuk során, hogy az Ipariban szeretnék folytatni a tanulmányaikat. 


Gratulálunk Botond és Dominik és sikeres felvételi időszakot kívánunk Nektek.

Vincze Kriszta