Látogatás a veszprémi Várbörtönben

Hatodik és hetedik osztályainkból 21 diák csütörtökön kora délután másfél órát töltött az egykori Veszprémi Várbörtön falai között. Látogatásunk célja a nemrégiben megnyílt Ember a rács mögött című kiállítás megtekintése volt. A várbörtön 2003-ig üzemelt városi börtönként. A kiállítás egyik része a felvilágosodás koráig mutatja be a büntetés formáit, a másik része pedig az utána következő időszak büntetéstörténetét mutatja be egészen napjainkig. A zárkák külön tematika szerint vannak berendezve. A cellák számos nézőpont szerint mutatták be a börtönök világát, melyet a gyerekek feladatlap segítségével fedeztek fel. A börtön folyosóján sétálva és a zárkákba lépbe különös hangulat vett körbe minket, ami rabul ejtett, s igazán átérezhettük milyen lehet az élet a rácsok  mögött.

A diákok aktívan, érdeklődve járták végig a kiállítás területét és ismerkedtek ezzel a nem mindennapi témával. Interaktív élményeket is kínált a tárlat, melyek segítségével még közelebb kerülhettünk a történelemhez. Diákjaink dicséretet kapva a helyben dolgozóktól új ismeretekkel hagyták maguk mögött a börtön épületét.

Köszönjük szépen az iskolánk támogatását, hogy megvalósulhatott a program!

Éliásné Biró Lilla és Dancs Csaba

szervező pedagógusok