Népviselet Napja felhívás

Kedves Iskolások!

2015-ben egy új kezdeményezés indult a sok világnap között: Legyen a népviseletnek is egy napja! Az elmúlt években április 24-én sokan megmutatták, milyen gyönyörű viseleteink vannak.
Évről-évre egyre szélesebb körben csatlakoznak magánszemélyek és intézmények ehhez a kezdeményezéshez.

Az idei évben csatlakozzunk mi is! Gyertek április 24-én, hétfőn, viseletben! Az is elég, ha egy táncos szoknyát, kötényt, vagy blúzt, inget, esetleg egy régi mellényt veszel magadra ezen a napon. Fond be a hajadat, tegyél bele pántlikát, vagy vedd fel nagypapa kalapját!

13.30-kor minden érdeklődőt szeretettel vár a Zöldág Táncegyüttes Levelecske csoportja a kastély előtt, ahol Szabó Csaba: Hurrá szünet című koreográfiáját mutatják be. Utána táncos körjátékokat vezet Nagy Zsuzsanna.

Akit érdekelnek a népviseletek, az április 24-30-ig a litéri Ertl Pálné Művelődési Ház és Könyvtárban Nagy Zsuzsanna gyűjteményéből készült fotókiállításon ismerkedhet meg hazánk különböző tájegységeinek csodálatos viseleteivel.