Nyelvmester – országos levelezőverseny

2024. februárjában meghirdetett versenyre két, 3.b osztályos diákunk, Illés Zoé és Ugray Bernadett jelentkezett. Nagy lelkesedéssel vetették bele magukat az izgalmas feladatok megoldásába. Először egy főként közmondásokra, szólásokra épülő feladatsort kellett megoldaniuk, majd két különálló projekten dolgoztak. Először iskolaújságot szerkesztettek a lányok, melyben a farsangi bálról kellett írni cikkeket a megadott utasítások, szabályok  alapján. Ezt követően egy társasjátékot találtak ki és készítettek el, mely nagy sikert aratott az osztálytársaik körében is. Sok munkát és kreativitást igényelt  a feladat elvégzése, de Zoé és Detti kiállta a próbát és a 113 induló csapatból a 19. helyen végeztek. Gratulálunk a szép eredményhez!

Noszlopy Szilvia, tanító