Köszönet és hála! Hivatalosan is ÖRÖKÖS ÖKOISKOLA lettünk!

„Örömmel értesítem, hogy az Örökös Ökoiskola cím (a továbbiakban: Cím) elnyerése érdekében 2024-ben benyújtott pályázatukat az Ökoiskola Értékelő Bizottság támogatásra javasolta, és ezzel az intézménye elnyerte az Örökös Ökoiskola címet.”

A Cím viselésével Magyarország és a Kárpát-medence természeti örökségének védelme, a fenntarthatóságra nevelés egész intézményes megközelítése melletti elköteleződésüket nyilvánítják ki. Az Örökös Ökoiskola cím annak a pedagógiai és intézményvezetési folyamatnak az elismerése, amelynek eredményeképpen tanulóik számára természetessé válik az egészség- és környezettudatos életmód, az igazságos társadalmi berendezkedés iránti igény, a globális és lokális kihívások iránti nyitottság, és aktívan tudnak tenni a felismert problémák megoldásáért. Az iskolában megszerzett tudást és értékrendet a tanulók családjuk vagy tágabb környezetük felé is közvetíthetik.