Ökokirándulások a Balaton-felvidéken

[slideshow_deploy id=’2524′]

A tanév elején, még szeptemberben iskolánk összes tanulója tanévnyitó kiránduláson vett részt a Bakony-hegységben, a Cuha-völgyben. Már ekkor egyet értettünk a kollégákkal abban, hogy a tanév végén is szeretnénk az egész iskolát megmozgatni, és megismertetni diákjainkat hazánk, és ezen belül is Veszprém megye épített és természeti értékeivel. Ezen elv vezérelt minket, amikor 2016. június 13-án és 14-én ÖKOKIRÁNDULÁST szerveztünk a Balaton-felvidékre, amelyen iskolánk valamennyi osztálya és pedagógusa részt vett. A kirándulás során felkerestük a Káli-medence kőtengerét, megismerkedtünk Mindszentkállán az ÖKOHÁZZAL, és felmásztunk a Hegyestűre, ahonnan festői panoráma tárult elénk: a Balaton, a Káli-medence a tanúhegyekkel és a Nivegy-völggyel. Természetesen rövid gyalogtúrákkal fűszereztük a napot, az ökoházban pedig megismerkedtünk a fenntartható építészettel, és azzal, hogyan spórolhatunk az energiával, és óvhatjuk környezetünket, hogy utódaink számára is egészséges életteret tudjunk biztosítani itt a Földön! Diákjaink visszajelzései alapján biztosan szervezünk a következő tanévben is hasonló programokat, hiszen célunk, hogy intézményünk is ÖKOISKOLA legyen a jövőben!

Gyenes Viktor földrajz-környezetvédelem szakos tanár

[slideshow_deploy id=’2525′]