Olvasási- és rajzverseny sikerek!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2015. november 4-én a nagyalásonyi Kinizsi Pál Általános Iskola fogadta hat felső tagozatos tanulónkat, akik részt vettek a Tóthárpád Ferenc olvasási versenyen. A vetélkedő részben a névadó kortárs költő életéhez és munkásságához kapcsolódó feladatokból állt, de kellett készíteni versillusztrációt is, és egy saját verset is vártak a szervezők. Az eredményhirdetést megelőzte egy rajzverseny is, ahol pedig egy török-magyar várostromot kellett elképzelni és megjeleníteni az indulóknak.

Tanulóink nagy sikerrel szerepeltek mindkét megmérettetésen, hiszen mindannyian díjazottként térhettek haza.

Az olvasási versenyen a következő helyezéseket érték el diákjaink:
5-6. osztályos csoport:
1. László Luca
2. Takács Maximilián
5. Jánosházi Petra
7-8. osztályos csoport:
3. Papczun Réka
5. Kozó Virág
A rajzversenyen különdíjat kaptak:
Soós Barbara 5. osztály
Kozó Virág 7. osztály
Papczun Réka 7. osztály
Az olvasási versenyre a tanulókat Farkas Csabáné, Csilla néni készítette fel, neki és a gyerekeknek is szívből gratulálunk! Litér község Önkormányzatának köszönjük, hogy igénybe vehettük az új falubuszt!
Pethő András, magyar nyelv és irodalom – beszédfejlesztő tanár szakos egyetemi hallgató

OLYMPUS DIGITAL CAMERA