Zsoltáréneklő verseny Balatonfűzfőn

WP_20151106_15_28_19_Pro

Iskolánk második osztályos tanulói 2015. november 6-án, pénteken, énekkari találkozón vettek részt, mely Szécsi Ferenc katolikus plébános atya szervezésében minden évben megrendezésre kerül. A rendezvénynek a balatonfűzfői Jézus Szíve Plébánia ad otthont, Szent Imre nap körül. A gyerekek nagy izgalommal várták a nagy napot, még az indulás előtt 5 perccel is gyakoroltak! Aztán megérkezett értük a busz, amelyen már kialakult az „énekverseny” hangulat. Élvezték az utazás minden percét, integettek és énekeltek. 15 perc buszozás után, 14 óra előtt nem sokkal megérkeztünk a balatonfűzfői Jézus Szíve Plébániára. A kicsik ámulva nézték a gyönyörű templomot. Bementünk, elfoglaltuk helyünket és vártunk. Nem sokkal később Ferenc atya ünnepélyes beszédével megnyitotta a találkozót. Javaslatára a litéri kisdiákok kezdtek. Nagy izgalommal álltak a picik az oltár elé. Már nagyon várták, hogy előadhassák a Kormorán zenekar Szeretethimnusz című számát, amellyel készültek. Ildikó tanító néni pár szóval felkonferálta az osztályt, Zsuzsa tanító néni pedig indította a magnót. A gyerekek nagyon ügyesen, szépen, hangosan énekelték ezt az igazán szívhez szóló vidám dalt. Utánunk következtek a többi iskolák, kicsik és nagyok, de mi voltunk a legkisebbek. Illetve egy kórusban voltak ovisok is néhányan. Fél négykor, mikor véget ért az öröm zenélés, Ferenc atya a plébánia mögötti gyönyörű udvaron várta a gyerekeket egy kis pogácsával, süteményekkel és forró teával. Ezután készítettünk pár csoportképet és indultunk vissza az iskolába. Hatalmas élménnyel gazdagodtak a gyerekek ezen a szép napon.

Lakics Krisztiánné (Klári néni) római katolikus hitoktató

WP_20151106_13_53_35_ProWP_20151106_13_51_19_Pro