Országos döntőben a Báthory Versenyen

báthory jelentkezési lap

A 2016/17-es tanévben meghirdették a Báthory István erdélyi fejedelem és lengyel király uralkodásának időszakával foglalkozó történelemversenyt, melynek szervezésében – többek között – a Budapest I. kerületi Petőfi Sándor Gimnázium, a Petőfi Sándor Lengyel Gimnázium, a Lengyel Nagykövetség, a Lengyel Intézet, a Varsói Magyar Kulturális Intézet, a Barcza Gedeon Sakk Club, a Rubicon Történelmi Folyóirat és az Országos Ómagyar Kultúra Baráti Társaság is közreműködik. A vetélkedő célja, hogy felidézze a kiváló uralkodó országlásának korát, és közelebbről bemutassa a résztvevők számára a magyar, lengyel és török nép együttélését. A komplex történelem verseny A kettős törzsű tölgy kivirágzik címet kapta. A vetélkedőre általános és középiskolás, 4 fős csapatok is neveztek. Az első három forduló levelezős formában zajlott, s a csapatok háromszor 33 feladatból álló kérdéssort kaptak, amit folyamatosan kellett megoldani. A három forduló eredményei alapján a Litéri Református Általános Iskola tanulói a verseny országos döntőjébe jutottak. A csapat tagjai Borsos Krisztián, Gardó Levente, Kucserka Szabolcs és Király Mátyás 7. osztályos tanulók, felkészítő tanáruk Tarnóczai Géza. A verseny döntőjét – melyre határon túli csapatok is meghívást kapnak – 2017. április 22-én rendezik Budapesten.

Tarnóczai Géza történelem szakos tanár