Öveges laborgyakorlaton az Ipariban

2021. november 11-én (csütörtök) a Veszprémi Szakképzési Centrum Ipari Technikumában vettek részt a 8. osztályos tanulóink az ÖVEGES labor programján.

A 6 kísérleti óra során részt vettünk kémiai laborórán, amelyen kémiai reakciók csoportosítása: egyesülés – bomlás, redoxi reakciók, sav-bázis reakciók, lassú-gyors reakciókra láthattunk látványos kísérleteket. A fizikai laborórán: elektrosztatikai és elektromos áramkörök, soros, párhuzamos kapcsolásokkal ismerkedhettek meg diákjaink, míg a – sokak számára talán legérdekesebb – biológiai kísérletek: szív boncolása, élettani kísérletek: epe hatásának kimutatása, nyál emésztő hatásának kimutatása, légzés során keletkező szén-dioxid kimutatása volt.

Köszönjük az Ipari Technikum kiválóan felkészült oktatóinak a szervezést, és az érdekes, színvonalas kísérleteket, a türelmüket! Élmény volt! 🙂

Gyenes Viktor kísérő tanár