Regionális vaktérképes verseny Sopronban

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 

Farkas Levente (7. osztály), Somogyi Dániel és Szőnyegh Ádám (8. osztály) képviselték iskolánkat a 2017. március 14-én Sopronban, az Eötvös József Evangélikus Gimnázium és Egészségügyi Szakgimnázium által, immáron hatodik alkalommal szervezett „Vakegér” vaktérképes regionális versenyen. Az idei megmérettetésre az általános iskolás korosztályban 12 iskola 44 tanulója jelentkezett, és mérte össze tudását Európa és Magyarország topográfiai ismeretében. 4 vaktérképen kellett diákjainknak bizonyítaniuk tudásukat különböző megoldási időkeretben. A térképek mindegyike eltérő térképi rétegekkel voltak ellátva (vízrajz, megye-és országhatárok, domborzat), amelyek közül egy-egy réteg hiányzott, így nehezítve a megoldást, és a pontos tájékozódást. A rendkívüli megmérettetésre mindhárom diákunk sokat készült önállóan illetve szülői támogatással, és az iskolában is sokat gyakoroltunk. A végeredmény pedig nagyon örömteli:

Szőnyegh Ádám 7. helyezést ért el,

Somogyi Dániel a 12. helyen végzett,

Farkas Levente pedig a 27. helyet szerezte meg.

Diákjainknak ezúton is gratulálunk! Tavaly két fő képviselte iskolánkat a versenyen, bízunk benne, hogy jövőre is rész tudunk majd venni!

Ha valaki szeretné kipróbálni magát, íme a játék elérhetősége: http://lazarus.elte.hu/vakeger/

Gyenes Viktor földrajztanár