Rendhagyó földrajzóra a 8. osztályban

[slideshow_deploy id=’3073′]

2017. február 16-án került sor a 8. osztályban a Veszprém Megyei Kereskedelemi és Iparkamara szervezésében az Európai Uniós ismereteket összefoglaló rendhagyó földrajzórára. A foglalkozást Csitei Tímea tartotta, aki egy 25 perces prezentációban ismertette az EU alapelveit, történetét, működését, legfontosabb szervezeteit, valamint beszélt az euróról, és sok érdekes információt osztott meg a diákokkal az unióval kapcsolatban. Ezt követően 4 fő csapatokban folytatták a 8. osztályosok a foglalkozást: az unió tagállamainak fővárosait kellett megkeressék szókeresőben, majd TOTÓ, híres európai városok nevezetességei következtek, végül egy összefoglaló kompetencia alapú interaktív feladatsor várta a csapatokat. Az első három helyezett csapat tagjai külön ajándékban is részesültek, de minden 8. osztályos tanuló kapott térképet, illetve egy tájékoztató kiadvány az EU működésével kapcsolatban, amely számos praktikus információt tartalmaz. A diákok visszajelzései alapján jól sikerült a rendhagyó óra, máskor is örömmel vesznek részt hasonló rendezvényen!

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamarának, és Csitei Tímeának köszönjük a lehetőséget és a remek szervezést!

Gyenes Viktor földrajztanár