Robotika programozási verseny

2020. februárjában, még a járvány előtt indítottuk el a robotika programozási programunkat, együttműködve a Pannon Egyetemmel. Dr. Gyurika István tanszékvezető docens Úr együttműködésével, Boleraczki Miklós tanár úr tartott akkor érdekes előadást, és indulhatott is a robotok programozása, ha nem szól közbe a járvány… Az álmunkat azonban nem adtuk fel, és 2022 tavaszán újra megpróbáltuk: Miklós bácsi ismét megtartotta robotika előadását, és 6 csapat (11 tanuló) be is nevezett a programozási versenyre. Mindegyik csapat egy-egy EDISON robotot kapott, és természetesen szakmai segítséget, hogy kell programozni őket, és a versenyre mit kell tudjanak a robotok.

Izgalommal vártuk május 20-át, amikor is a csapatok bemutatták az általuk épített pályát, és azt, hogyan sikerült a robotokat „megszelidíteni”! 🙂

Hihetetlen jó volt látni azt a lelkesedést, örömet és tudást, amely diákjainkról sugárzott, miközben örömmel és büszkén mesélték el a felkészülésüket! Nehéz dolga volt a zsűrinek: Dr. Gyurika István és Boleraczki Miklós tanár uraknak.

A Géptani Tudományos Egyesület támogatásával megvalósult versenyen végül az alábbi eredmények születtek:

A versenyt megnyerte: a Tornyos Petra és Böröndi Zsombor alkotta csapat, így ők mindketten egy vadonatúj EDISON robot boldog tulajdonosai. 🙂

Különdíjat kapott kitartásáért, és a kreatív pályaépítésért Demeter Szabolcs, aki a saját maga által programozott robotot meg is tarthatta. 🙂

A verseny minden résztvevője oklevéllel, csokival és egy kis játékkal is gazdagodott! Köszönjük a részvételt: Térmeg Ákos-Somogyi Ábel, Paksa Anna-Térmeg Sára, Pintér Jázmin, Osváth Botond, Lancz Hunor.

Jövőre folytatjuk! 🙂