S.O.S. Segítségnyújtás Kápátaljának

Szeretettel kérjük Iskolapolgárainkat, és a jóérzésű embereket, csatlakozzanak a gyűjtéshez!

Adományaikat leadhatják a Litéri Református Általános Iskola politechnika épületében (Petőfi utca 21., a Magtárral szemben) pénteken (02.25.) 7.30-16.30 és hétfőn (02.28.) 7.30-13.00 között, valamint vasárnap az istentisztelet előtt és után a Litéri Református Egyházközségben!A felajánlott élelmiszereket és pénzadományt hétfő délután szállítjuk Kaposvárra, ahonnan a Református Egyházközség tagjai kedd hajnalban indítják útnak azokat Kárpátaljára.

Gyűjtési koordinátor Litéren: Gyenes Viktor

„Kétszer ad, ki gyorsan ad!

„KÁRPÁTALJAI SEGÍTSÉGNYÚJTÁS”

A mai napon sikerült telefonon elérni Nagy Bélát, a Kárpátaljai Református Egyházkerület Főgondnokát és a kialakult helyzetről és az esetleges segítségnyújtási lehetőségekről beszélgettünk. Elmondása szerint Ukrajna északi régiójából rengeteg magyar indult el Kárpátalja felé, akiket az egyházi intézményekben és kollégiumokban helyeznek el folyamatosan. Most nem anyagi segítségre van szükségük, hiszen gyakorlatilag lehetetlen már vásárolni, hanem a legnagyobb gondot ezen emberek étkezésének a biztosítása jelenti most számukra. Ezért a felajánlott segítségnyújtásra azt válaszolta, hogy leginkább tartós élelmiszerre lenne szükségük, amit a határmenti településekre tudnánk eljuttatni és ő onnan megszervezné a határon való átvitelüket. Éppen ezért szeretnénk most TARTÓS ÉLELMISZERADOMÁNY GYŰJTÉST szervezni a kárpátaljai magyarok segítésére. Ezért szeretnénk azt kérni, hogy aki szívesen segít és ajánl fel tartós élelmiszert (liszt, olaj, cukor, tészta, rizs, konzerv, fűszerek), vagy pénzbeli adományt,a fenti időpontokban juttassa el!”Hálásan köszönjük mindenki segítségét, imádkozzunk folyamatosan azért, hogy Isten adjon békességet az egész világra!