Tallós Pál Természetismeret Verseny

[slideshow_deploy id=’2799′]

Tallós Pál erdőmérnök egy fiatalon elhunyt, de rendkívül tehetséges szakember volt, aki a pápai piacon sétálva fedezte fel, hogy környékbeli asszonyok egy különleges virágot árulnak. A Halvány Sáfrány termőhelyét térképezte fel a Kup és Bakonypölöske közötti erdőkben, miközben sajátkezű rajzaival örökítette meg a növény-és állatvilágot. Egy egyszerű vakbélgyulladásban hunyt el 37 évesen. Szellemi hagyatékát felesége több évtizeden keresztül őrizte. A Bakonyerdő Zrt. a kupi erdőben létrehozott Esterházy Erdészeti Erdei Iskola és Oktatási Központ közvetlen környezetében alakította ki a Tallós Pál Tanösvényt, 2012-óta pedig általános iskolásoknak természetismereti terepi versenyt is szerveznek azért, hogy emléket állítsanak Tallós Pálnak, és a diákok megismerjék hazánk, és szűkebb környezetük (Veszprém megye) eme csodás szegletét. Az idei verseny már a IV. rendezés volt. Az időjárás miatt két alkalommal el is kellett halasztani, de végül 2016. október 13-án (csütörtök) megrendezésre került. Csodálatos őszi időben teljesíthették a diákok a kb. 4 kilométer hosszú útvonalat, ahol az állomásokon erdészek várták feladatokkal a túrázó diákokat. Az elmúlt évekhez képest igen sok csapat jelentkezett: 24 diákcsapat mérte össze tudását ezen a napon. Iskolánkat két csapat képviselte: a Medvék csapata (Eősze Laura, László Luca és Gardó Levente) és a Harcos Baglyok csapata (Rada Enikő, Zavada Bianka és Pintér Zsombor). A Medvék a 19. helyen, míg a Harcos Baglyok a 17. helyen végeztek.  Az egész délután tartó verseny végeztével a szervezők szendvicsekkel, teával és ásványvízzel várták a kiránduló diákokat. Minden résztvevő kitűzőt kapott, a csapatok pedig emléklappal és Bakonyerdős térképpel térhettek haza. Köszönjük a Bakonyerdő Zrt. Pápai Erdészetének a szervezést, jövünk legközelebb is!

Gyenes Viktor földrajztanár