TÁMOP – A készségfejlesztést, a konfliktuskezelő-képességet, illetve az egyéni megküzdő képesség fejlődését elősegítő programok

Április 14-én befejeződött a 8. osztályos tanulók számára szervezett konfliktus-kezelő tréning is.

A konfliktuskezelő program célja a csoporttagok érzelmeinek azonosítása, kimondása, az elesett helyzetűvel (áldozattal) történő empátia kialakítása. A konfliktusok békés úton történő rendezésére a lehetőségek közös megkeresése saját élmény, szerepjáték megélésével. A program során a csoporttagoknak lehetősége nyílt saját maguk konfliktushelyzetben való szerepének megismerésére, illetőleg a konfliktus szerepjátékok feldolgozása során, a konfliktusok békés úton történő rendezésének megtalálására. A keményebb helyzetekben, amelyeket a játékok, feladatok szimuláltak, meg kellett védeniük „saját magukat” és ötleteiket, döntéseiket. A nehéz helyzetekben történő konfrontáció a csoporttagok önbecsülésének megerősítésére adott lehetőséget, amelyet, mint eszközt a személyiségük fejlődése során bármikor segítségül hívhatnak.

Képek

fejlec