Tanulmányi-és osztálykiránduláson alsósaink

Fogadják szeretettel az alsó tagozatos osztálytanítóink beszámolóit az idei tanulmányi-és osztálykirándulásokról!

1.osztály

Az 1. osztály Litéren töltötte a kirándulós napját, mégis nagyon elfáradtunk. Délelőttünk Kondics Pista bácsi hagyományőrző múzeumában telt. A régi falusi dolgos élet tárgyai között emlékeztünk, okosodtunk. Éva néni cukorkával, üdítővel kínált minket, megmutatta veteményeskertjét és még kiscsibét is simogathattunk. Ezután mesekuckóztunk, s az ebéd előtt jutott idő egy kis játèkra is. Délután a falu határában található gyümölcsöst nézhettük meg. Karcsi bácsi sok érdekes dolgot mesélt a faültetésről és a gyümölcsfák gondozásról. Nagyon jól éreztük magunkat! A mai nap különös pillanata volt az a csillagászati jelenség is, amit részleges napfogyatkozásnak hívunk: hegesztő pajzson keresztül ezt is megfigyelhettük!

Köszönet a Szülőknek a gyermekek ideális öltözékéért, a kis táskákba hozott vízért! Szilvi néni, Vali néni, Csaba bácsi

2. osztály

Az év végi tanulmányi kirándulásunk – a pandémia miatt – ebben a tanévben gyalogtúrává „szelídült”.

Ragyogó napsütésben indultunk osztályunkkal szerdán reggel a kerékpáros út mentén kirándulni. Labdákkal, plédekkel és persze finomságokkal teli hátizsákkal felszerelve, vidáman gyalogoltunk a mező mellett. Útközben az információs táblákat elolvasva, sok érdekességet tudhattunk meg a környék élővilágáról. Többek között azt is, hogy miről kapta a nevét a tövisszúró gébics és a mezei szarkaláb, hogyan változik az időjárás a kökény virágzásakor, milyen gyógyhatása van a búzavirágnak, de olvastunk a vörös rókáról, vaddisznóról, mezei nyúlról is. Az árnyékos úton, kényelmes tempóban sétálva, másfél óra alatt eljutottunk úticélunkig, a szentkirályszabadjai pihenőig. Itt letelepedtünk és kezdetét vehette a játék. Voltak, akik fociztak, bújócskáztak, tollasoztak, frizbiztek, de akadtak, akik kártyáztak, vagy a nagy meleg elől az árnyékba húzódva beszélgettek. Néhányan csapatba verődve fedezték fel a környéket, és „természetesen” vaddisznó-szagot érezve vagy röfögést hallva, keresték a nyomokat… A nagy melegben igazán jól esett a hideg ásványvíz, melyet néhány kedves szülő hozott utánunk, de persze a frissen sült pogácsának sem tudott ellenállni a csapat!

Vidáman, kicsit fáradtan indultunk hazafelé. Útközben színes, mezei virágokat gyűjtöttünk csokorba. Mikor a társaság már nagyon elcsigázott volt,- hisz nagy melegben, a napon gyalogolva jutottunk haza- mindenkinek jól esett a finom jégkrém, mely az út végén várt bennünket. A túra végén megbeszéltük, a nyáron mindenki megtanul kerékpározni és szeptemberben ezt a 8-10 kilométert kétkeréken is megtesszük. Mi már nagyon várjuk… 🙂

Zsuzsa néni és Kati néni

3. osztály

Június 9-én Badacsonyban kirándult a harmadik osztály. Így emlékeznek rá a gyerekek:

„Mi, a 3. osztály, egy szép meleg nyári napon az almádi vasútállomásról elindultunk vonattal az osztálykirándulásunkra. A vonaton nagyon jó volt, mert sokat beszélgettünk, viccelődtünk. Észre se vettük, milyen hamar eltelt az idő és le kellett szállni. Nem volt mit tenni, nekivágtunk a 436 m-es Badacsonynak. Eltelt egy fél óra és egy nagy lépcsőhöz értünk. Miközben billegtünk-ballagtunk felfelé, több helyen megálltunk. Amikor végre felértünk, mindenki evett, ivott. Utána elindultunk a kereszthez, ahol egy csodálatosan szép tájat láttunk. Nehéz volt ott hagyni, olyan szép volt. Na de itt, még nincs vége a történetnek, mert még lejjebb mentünk és a Rózsakőhöz értünk. Annak a kőnek van egy története, hallgassátok meg: Egyszer egy pár leült arra a kőre, és abban a hónapban lett az eljegyzésük.” Bíró Zselyke

„Miután leszálltunk Lábdihegyen a vonatról, egy tartósabb séta után elérkeztünk a Bújdosók lépcsőjéhez. Egy fáradalmas lépcsőzés után értünk fel, ami ha jól számoltam 447 lépcsőfok volt. A lépcső tetején, a Czinka Panna pihenőnél megebédeltünk. Utána egy-két szép helyre ellátogattunk: Kisfaludy kilátó, Ranolder kereszt, Rózsakő. Sziklás, egyenletlen úton lejöttünk Badacsonyba, ahol lehetett vásárolni, eszegetni, amíg kisétáltunk a kikötőhöz és vissza.” Mészáros Péter

„A 3. osztállyal osztálykiránduláson voltunk. Szerdán reggel elindultunk vonattal Badacsonyba. Egy picit az elején nehézkes volt, de utána már könnyebben mentünk előre. A végén boldogan vittük haza a sok örömet és emléket. Azt a sok mókát sohasem felejtem el.” Billege Botond

„ … Elkezdtük megmászni a nagy vulkánt. Volt kanyargós út, volt göröngyös út, és szűk út is volt. Egyszer csak elértünk a lépcsőig, 464 lépcsőfok volt. Nekem az volt a legjobb, hogy számoltuk a lépcsőfokokat. Amikor az összes lépcsőt megtetettük, akkor nekiálltunk enni. Nagyon jól éreztem magam, és sok jó fotót tudtunk csinálni.” Kányai Szebasztián

„ … Sétálgattunk a hegyi erdőben, és gondolkodtunk, hogy mit is csináljunk. Ekkor valaki elkezdett énekelni, és már a kis csapat összes tagja énekelt. Egymás után jöttek az ötletek, hogy mit is énekeljünk. Amkor hazautaztunk, még akkor is elhangzott egy-egy dal.” Szabó Bernadett

4. osztály

Május 10-én osztálykiránduláson voltunk a 4. osztályosokkal. Vonattal indultunk Veszprémből, majd Zircre érkezve egy rövid séta után megérkeztünk a Zirci Ciszterci Apátság gyönyörű udvarába. Ezt követően a Természettudományi Múzeum kiállítását tekintettük meg, ahol megismerkedtünk a Bakony természeti értékeivel, növény- és állatvilágával, a Kárpát-medence ásványaival, Dr. Bativai-Schüle Imre János trófeáival, valamint találkoztunk Tonnával és Mázsával, a két jégkorszaki mamuttal is.

Következő úticélunk az Arborétum volt. Bebarangoltuk a park minden zeg – zugát, megcsodáltuk a szebbnél szebb jázmin és rododendron bokrokat, a különleges virágokat, a 400 éves kocsányos tölgyet, végig sétáltunk a közel 400 méteres hársfasoron.  A halastó partján megebédeltünk, utána még egy nagyot játszottunk, majd visszaindultunk a vasútállomásra. Kellemesen elfáradva, de vidáman és tele élményekkel értünk haza. Jó volt így zárni a tanévet és az alsó tagozatot!                                                                                                                                                

Szilvi néni