Tanulmányi kiránduláson az 1/B osztály

Május 27-én 22 kisdiákkal Zircre kirándultunk. Izgatottan vártuk valamennyien a péntek reggelt,  amikor vonatra szállva indultunk a Bakony fővárosába. Már az utazás nagy élmény volt a gyerekeknek, akik közül többen most ültek először vonaton. Érkezésünket követően ellátogattunk a Reguly Antal Múzeum és Népművészeti Alkotóházba, ahol múzeumpedagógus vezetésével megismerkedtük a kovács, a kádár, a takács, a fazekas, és a mézeskalácsos kismesterségekkel. Ezután a Bakonyi Természettudományi Múzeumba folytattuk utunkat, melynek mindig nagy sikere van a gyerkőcök körében. Csillogó szemekkel, érdeklődve és nagyon fegyelmezetten néztük végig a  Bakony növény- és állatvilágát, gombáit, kisemlőseit, és ásványit bemutató kiállítást. A múzeumi élmények után az Arborétumban sétáltunk egy nagyot, végül egy játszóteret felkeresve zártuk a napot.

A hazaúton kissé fáradt, de elégedett, mosolygós tekintetek és a Veszprémig tartó csicsergés jelezte, hogy valamennyien jól éreztük magunkat. 

Noszlopy Szilvia osztályfőnök