Természetjáró Csoport 3. túrája

2022. május 14-én (szombat) a Természetjáró Csoport 3. túráját tartotta a Balaton-Felvidéki Kék Túra Balatonalmádi-Alsóörs-Csopak útvonalán. Ismét nagyon szép létszámban gyűltünk össze: 29 diák (1-8. osztályokig) és 5 felnőtt vállalkozott, hogy teljesíti ezt a szakaszt is. Balatonalmádiból az út igen hosszan a város területén vezet a Káptalanfüred határában álló Csere-hegyi kilátóig. Nem pusztán a kilátó épülete, hanem a kilátás is pazar innen… A kilátóból leereszkedve, az alsóörsi kőbánya mellett elhaladva érkeztünk Alsóörsre, ahol a bélyegzési pont egy italbolt udvarán volt, így a fagyizás is épp esedékessé vált a csoport számára… Köszönet az italbolt tulajdonosainak, akik nagyon kedvesen és szeretettel fogadták népes csapatunkat, és fagyi nélkül nem maradt senki ezen a napon! 🙂 Alsóörs felett magasodik a Kis-Somlyó csúcsán található kilátó, ide is becsülettel felmásztunk, és gyönyörködtünk a tájban. Lovas és Paloznak érintésével érkeztünk Csopakra, ahol egy kilátó felkeresését áttetük a következő alkalomra (a rendkívüli hőség és erős UV sugárzás miatt a csapat tagjai kellően elfáradtak), így a vasútállomás felé vettük az irányt, és vonattal utaztunk vissza Balatonfűzfőre. Egész csapat szülő várt minket, jó érzés volt így leszállni a vonatról! 🙂 Köszönjük! 🙂 Egyúttal szeretnénk gratulálni Bertalan Anna nagymamájának, aki Csoportunk eddigi „legrégebb óta fiatal” tagjaként becsülettel teljesítette velünk ezt a 15 kilométeres, sok szintkülönbséggel és rendkívüli hőséggel megáldott túrát! Szeretettel gratulálunk!

Találkozzunk a következő alkalommal is!

Czirákiné Csilla és Gyenes Viktor túravezetők