Természetjáróink a Balaton-Felvidéki Kék Túrán

2024. április 20-án iskolánk Természetjáró Csoportja folytatta a kettő évvel ezelőtt elkezdett Balaton-Felvidéki Kék Túra teljesítését. 25 fős (+Füge kutya) csapatunk különjáratokkal indult Litérről Kővágóörsre, igen borús időben. Kővágóörsön már ragyogó napsütés fogadott minket, így a bélyegzők begyűjtését követően neki is vágtunk a Káli-medencének, hogy pár kilométer megtétele után elérjük a Hegyestűt. Csodás időben jutottunk fel a Hegyestűre, amely sajnos zárva volt, de ez nem szegte kedvünk, és a Tagyon-hegy oldalán túrázva gyönyörködtünk a balatoni panorámában. Útközben ismerkedtünk a szeszélyes áprilisi időjárással, hol esett, hol sütött a nap, hol fújt a szél… Szentantalfa előtt pedig szó szerint lecsapott a zivatar, és fogvacogtatóan hideg szélben és esőben értünk el a helyi Tekézőbe, ahol mindenki átmelegedett egy finom tea, kávé vagy pizza után. Játékra és beszélgetésre is jutott bőven idő a busz indulásáig. Végül a nap is kisütött, így Zánkára érkezvén még fagyizásra is jutott idő és kedv… Vonattal utaztunk Balatonfűzfőig, verőfényes napsütésben, a Balaton partján. Mindig megállapítjuk, hogy annyi szép hely van hazánkban, és olyan jó, hogy itt élhetünk a Balaton-Felvidéken!

Túráinkat folytatjuk: június 8-án, szombaton zárjuk a Balaton-Felvidéki Kék Túrát! 🙂 Szeretettel hívunk és várunk mindenkit!

Gyenes Viktor túravezető