Tihany, Balaton: kirándultak a 2/A és a 2/B osztályosaink is!

Gondoltunk egy nagyot, s 2023. június 1-én a 2/A és 2/B osztályosokkal felkerekedtünk, hogy az előre tervezett útvonalat bejárjuk. Balatonfűzfőről indultunk vonatpótló autóbusszal Balatonfüredre, majd helyi járattal Tihanyba. Felsétáltunk az Apátsághoz, amely éppen felújítás alatt áll. Nem csak a megújult templom tornya ragyogott a júniusi fényben, hanem az elénk táruló Balaton vize is. Bejártuk a Visszhang-dombot és a Kálvária- dombot. Fagyizás után lesétáltunk a mólóhoz, elköltöttük a vásárfiára szánt pénzt, majd visszahajóztunk Balatonfüredre. Élmény volt kicsiknek és nagyoknak a hajóút!

A jól megérdemelt harapnivaló elfogyasztása után, kezdődhetett a séta a Tagore sétányon, az élvezetes játék a játszótéren, a Gyógy téren található Kossuth Lajos-forrás vizének ízlelgetése.

Utunkat a kisvonattal való utazás koronázta meg. A Vitorlás tértől indulva megcsodálhattuk a város nevezetességeit.

Utunk során kedves és segítőkész emberekkel találkoztunk! A közös élmények, a séta, a játék erősítette a barátságot és a közösségi kohéziót a két osztály tanulói és tanítói között. 

Köszönjük a szervezést Noszlopy Szilviának, a segítséget Nagy Anitának, László Lillának és Szabó Anitának.

Faust Zita