Túra a Tihanyi-félszigeten

Az idei első túránkat a megújulás jegyében a Tihanyi-félszigetre szerveztük. Valóban minden lépésnél a tavasz érkezésének ezer jelét tapasztaltuk amikor a virágzó mandulafák, sombokrok, az erdei út mentén ibolyák és keltikék között haladtunk, amikor a Külső-tó mellett a madarakat hallgattuk.  

Az aszófői vasútállomástól indult a túra Sajkod felé. A Balaton partján vezetett utunk, de hamarosan felkapaszkodtunk a gerincre, ahonnan csodás a kilátás Badacsony felé. Igaz a párától addig nem láttunk el, de a Balaton és alattunk húzódó partszakasz lenyűgöző volt. Az Őrtorony kilátónál nagyobb pihenőt tartottunk. Tisztán látszott, hogy a csapat fiatal átlagéletkora ellenére jól bírja a kilométereket, így még egy kunkort beletettünk az őslevendulást és a Külső-tavat érintve.

33 fővel vágtunk neki, főleg alsó tagozatos diákokkal, és persze szülők, kísérők is jöttek velünk. 11 és fél kilométert tett meg a kis csapat, és minden tagjának jár az elismerés.

Reméljük, hamarosan egy újabb túrán találkozunk!

Csilla néni és Ildikó néni