A II. világháború litéri áldozataira emlékeztünk

2018. március 23-án a II. világháború litéri áldozataira emlékeztünk, mivel 1945-ben ezen a napon érte el a szovjet hadsereg Litért. Litér Község Önkormányzata és iskolánk a tavalyi évben rendhagyó történelemórával készült, és ennek sikerét látva határoztunk úgy, hogy az idei évben is hasonlóan emlékezünk. Tarnóczai Géza történész és történelem szakos tanár, iskolánk pedagógusa, az I. világháborút lezáró békediktátumoktól kezdve vezette végig a hallgatóságot a történelmi eseményeken egészen a II. világháborút lezáró Párizsi békéig (1947-ig). Ezt követően Fekete Tamás történész, a Veszprém Megyei Levéltár munkatársa mesélt a litéri leventékről, és kalandos történetükről. Községünk legidősebb – a II. világháborút is megélt – lakója: Tölgyesi Ferenc is jelen volt, aki személyes élményeinek tolmácsolásával is emelte rendezvényünk értékét. A rendhagyó történelemórán iskolánk 8. osztályos tanulói is részt vettek. Az alkalmat követően a Hősi Emlékműnél került sor koszorúzásra, ahol Szabó J. Róbert református lelkipásztor és Laposa Norbert atya mondtak imát a hősökért. Tisztelet a Hősöknek!

[slideshow_deploy id=’4217′]